Lednicko-valtický areál je jedním z nejkrásnějších míst České republiky. Vděčí za to jak kulturnímu dědictví a bohatství , které zde vybudoval rod Lichtenštejnů, jeden z nejstarších a nejbohatších rakouských rodů. Vytvořili zde ucelený soubor památek a přírody o rozloze 283,09 km2, čímž vzniklo jedno z nejrozsáhlejších člověkem vymodelovaných území v Evropě.  Tato působivá mozaika parků, zahrad, rybníků, řek a lesů, doplněná řadou soch, zámečků, chrámů, kaplí a kolonád byla v roce 1996 zapsána na seznam Světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO a od roku 2003 je také součástí biosférické rezervace Dolní Morava.

Území mikroregionu Lednicko-valtického areálu (LVA) leží v jižní a jihovýchodní části okresu Břeclav a je tvořeno katastry čtyř měst: Břeclav, Podivín, Valtice, Velké Bílovice a šesti obcemi: Bulhary, Ladná, Lednice, Hlohovec, Přítluky, Rakvice. Na severu a na východě tvoří hranici LVA řeka Dyje, na jihu státní hranice mezi ČR a Spolkovou zemí Rakousko. Na západě sousedí LVA s Chráněnou krajinnou oblastí Pálava.

Lednicko – valtický areál nabízí rozsáhlou síť cykloturistických, turistických a vinařských stezek.

 

Tradice a folklor 

Tradice a lidové zvyky mají na našem území své místo – konají se zde tradiční hody, besedy u cimbálu, fašanky, vinobraní.

 

Víno a vinařství

Víno a vinařství je alfou a omegou Lednicko-valtického areálu, vína z Valtic patří dlouhodobě k těm nejlepším. Ochutnávky vín nabízí místní vinaři ve svých sklípcích, ale i ve známém Národním salonu vín, který sídlí v prostorách valtického zámku. Nádherný zážitek pro vás připravíme rádi přímo v našem vinařství Villa Daniela v Úvalech!!

 

Kulturní památky

Jak již bylo řečeno, Lednicko-valtický areál tvoří zejména úchvatné historické stavby rodu Liechtenštejnů. Celé LVA je těmito stavbami protkáno a jejich poloha v rovinaté nížině Jižní Moravy tvoří ideální cíle pro cyklistické i pěší výlety – vzdálenost jednotlivých staveb je okolo 5 km, výlety k cca 10 nejznámějším z nich jsou tedy vhodné i pro rodiny s dětmi.. Patří sem zámek Lednice, Valtice, Rybniční zámeček, Hraniční zámeček, Kolonáda Reistna, Tři grácie, Randevouz,..

 

Sportovní vyžití

LVA je velice oblíben i pro své široké využití pro sportovce. Nejznámější jsou cyklistické stezky, na své si přijdou i golfisté, tenisté či milovníci kuželek a bowlingu. Nejen pro rodiny s dětmi byla na Reistně nad Úvaly vybudována stezka „Bosou nohou“, nabízející relaxační terapii pro Vaše chodidla.

Užijte si relax v Lednicko-valtickém areálu !!!